ДОНЬКА свого СИНА

203

Вся історія Нового Завіту починається з появи на світ маленької дівчинки.

Ця маленька дівчинка приведе у світ СПАСИТЕЛЯ! Але при цьому в Святому Письмі Богородицю згадують не більше 20 разів. Основну інформацію про Діву Марію ми черпаємо не з Біблії.

Апокрифічне Євангеліє від Якова. Його ще назвуть Протоєвангелієм – те, що було писане першим – швидше за Луку, Матвія, Марка та Іоанна. І саме там ми дізнаємося про народження Богородиці у Єрусалимі. Що цьому народженню передувала журба і сум, бо її батьки – Йоаким та Анна – в силу свого старшого віку вже і не сподівалися мати дітей. Згадаймо, що для тогочасних людей відсутність потомства була ознакою гріха. Адже, якщо Бог не дав сина, то твоя сім’я не зможе подарувати єврейському народу Месію. Відповідно – відсутність доньки позбавить  твою родину честі отримати ту, хто породить Месію. Безпотомність позбавляла спокою і «нагороджувала» соромом. Яким би багатим чи впливовим ти не був, завжди хтось шептався у тебе за спиною. Та й не завжди шептався. У випадку з Йоакимом – відсторонили від Храму, сказавши, що на ньому гнів Божий. Йоаким пішов, плачучи від образи, в пустелю. І Анна плакала… в Єрусалимі.

До речі, у Біблії є схожі історії. Згадайте Сару та Авраама – батьків Ісаака, чи Захарію та Єлизавету – батьків Івана Хрестителя. Всі вони стали батьками, коли вже не сподівалися на нащадків.  Здавалося, що не буде їм щастя у земному житті, що всі надії вичерпано, що всі тебе покинули на самоті з твоїм горем, але …з’являється новина… І що роблять кожна з цих сімейних пар?. Сара – іронічно всміхається і про це нагадує ім’я їхнього сина –  Ісаак (усміх).  Захарія – не повірив, за що був покараний німотою аж до народження сина, який стане Предтечею. Батьки ж Богородиці приймають цю звістку з радістю. А на кого з цих людей схожі ми?

У три роки, як і пообіцяла Анна, вони дарують єдину свою крихітку Богу. Марія прийде у храм і сама стане Храмом.

А ще приблизно через десяток років її відвідає дивний посланець. Це був Ангел, який оголосить їй волю Всевишнього. “Радуйся,  Обрадованная, Господь з тобою. Зачнеш і народиш Сина. Ім’я йому буде Ісус і Царству його не буде кінця”.

 А ви колись задумувались про те, що вся історія християнства залежала тоді тільки від одного її «ТАК»???

Воля Бога і згода Марії відкриють шлях чудесам, що супроводжують християнство вже більше 2000 років. Та чи тільки християнство? Марьям – мати пророка Іси – у мусульман. В Корані вона зустрічається частіше, ніж у Біблії – 50 разів. Її іменем названа дев’ятнадцята Сура і це єдиний випадок, коли в назві Сури використане жіноче ім’я.

Матір Божа, Богородиця, Пресвята Діва Марія, Мадонна – від італійської Mia Donna, що означає “Моя Пані”, Notre Dame (це теж про Пані, але французькою). А ще Донька свого Сина – як у геніального Мікеланджело.

 Її ім’я звучить по-різному, але ми однаково розуміємо, ця фантастична Жінка  – наше спасіння….

Залишити відповідь