Цікава Україна. Блакитноока Волинь

179
Тараканівський форт
Тараканівський форт

Є нагода познайомитися з нашою близькою сусідкою. Нас чекають   краєвиди, що зачаровують і місця битв, які викликають гордість, таємничі замки і древні містечка, а ще – смачна їжа та розваги.  Усе це – українська Волинь, зовсім не подібна до Галичини… І вона вартує не однієї мандрівки….

День 1. Почнемо з місця, яке бентежить душу. Берестечко – не тільки одне з найменших українських міст, але й  місце, де відбулася одна з найбільших козацьких битв. Які таємниці  відкрило нам поле битви  за 20 років археологічних досліджень і як вони уточнили картину минулого. Чи була поразка? Чому, підсилене німцями, польське військо не буде переслідувати козаків, а через 60 днів підпише з ними мирний договір? Чому польський король-переможець Ян Казимир у 1658 році у відчаї втече до Франції і піде в монастир?  А ще дізнаємося чому козаків, які прикривали відхід воїнів,  порівнюють з спартанцями.

Наступною буде столиця Волині – давній Лучеськ. Колоритне  місто зі своїми величними соборами та цікавими закапелками. А ще, на відміну від Львова, Луцьк має замок, який  входить у список «Семи чудес України» та є одним з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні оборонних замків. А ви знаєте що саме до Луцька, в цей замок,  590 років тому з’їхалися монархи з усієї Європи!!!. Їхня зустріч тривала кілька тижнів. Чому європейські володарі зібралися у Луцьку і про що домовлялися поговоримо під час екскурсії.

Вільний час пропоную провести у спортивно-розважальному комплексі «Адреналін –сіті» .

День 2.  Острог. Колись одне з п’яти  найбільших міст Русі було власністю найбагатшого українського роду князів Острозьких. Послухаємо про цей видатний український рід та про їх неймовірні життєві історії. Відвідаємо вежу-донжон (одна-єдина зі збережених в Україні). Їй понад 650 років і сьогодні тут розмістився один із найбільш дивовижних – і ззовні, і всередині – краєзнавчих музеїв України. Його недаремно називають «туристичним дивом Рівненської області». Думаю, що вас здивує розмір найдавнішого експоната – бивня мамонта, і вартість найдорожчого експоната – оригіналу Острозької Біблії. Ви посмієтеся біля  веселих  волинських ікон, і посумуєте біля зображення найкрасивішої та найбагатшої нареченої роду Острозьких. Дуже хочу, щоб ми потрапили до  «Музею книги» і прогулялися територією найстарішого православного університету Європи – Острозької академії, заснованої у 1579 р. (Львівський університет засновано 1661 році). Обов’язково заїдемо до Межиріцького оборонного монастиря, який своїми розписами, особисто мені, нагадує ілюстрації до казок.

 Наступна родзинка стародавньої Волині – унікальне містечко Дубно, в якому  можна натрапити на монументи і радянським воїнам, і козакам,  і бійцям УПА. Також не дивуйтеся, коли натрапите на пам’ятник жабі. Це монумент – символ людської заздрості. Це містечко обрав Гоголь для свого твору «Тарас Бульба», в одному з тутешніх будинків жив Оноре де Бальзак. Але ми з вами тут через дві фортеці – стару і нову – непереможний Дубенський замок і просякнутий духом війни, але приспаний Дубенський форт (сьогодні більше знаний як Тараканівський).

Залишити відповідь