Сила. Воля. Віра (відео)

437

Ця екскурсія насамперед про Львів , який ніколи не стояв на узбіччі історії. А ще…  про історичні події і про наслідки цих подій. Переяславська Рада і «Вічний мир», Українські Січові Стрільці і боротьба за утримання державності 1918-1919 рр., створення УВО і ОУН, Карпатська Україна і батальйон «Нахтігаль», дивізія СС «Галичина»  і  УПА… Це все назви верстових стовпів на шляху , з  якого ми  зійшли  не з  порожніми руками.

А ще…про постаті, чиї імена вам відомі, але все ще можуть стати   справжнім відкриттям. Я розкажу Вам цікаві факти з життя  героїв княжої доби і доби козаччини, «будителів» Галичини і  очільників українського націоналістичного руху…Можна не погоджуватися з їхнім баченням світу, політичними поглядами , конкретними діями, проте завдячуючи їх жертовності  ми сьогодні живемо у незалежній державі.

Але не тільки кількістю  вбитих ворогів вимірюється велич народу. Більш прийнятний критерій – це кількість і якість внесків до світової цивілізаційної скарбниці.  Ми ж і досі не помічаємо європейських постатей у власній історії. Європейський гуманізм митрополита Шептицького, європейськість літератури Франка, світова слава Соломії Крушельницької – це піднімання людини з рівня раба до рівня творця своєї долі. 

Перефразуємо Жан-Жака Руссо і отримаємо: «Належте до різних політичних течій, сповідуйте різні релігії, але не забувайте, що ви — українці»

Відео-анонс екскурсії

Залишити відповідь