Страсті Христові. Олена Кульчицька. Частина 2.

430

Страждання Ісуса у Олени Кульчицької не закінчилися традиціним покладенням до гробу, а мали продовження ще в чотирьох творах. Моя особиста думка – ці сюжети були не випадковими. В їхніх героях ми можемо впізнати себе. Себе – доброго християнина, чи себе – недоброго, коли гріхами, черствістю, сумнівами… розпинаємо Його знову і знову, продовжуючи Cтрасті Христові.

  1. Олена Кульчицька. Мироносиці і ангел біля гробу.

Згадую довгу та звивисту чергу у Храмі Гробу Господнього до місця погребіння Ісуса. Люди різного віку, різної статті, різних націй. Мармур над входом було вирізьблено у вигляді  складок тканини, що немовби прикриває двері. Треба було схилитися, щоб зайти. Поки стояла в черзі думала про те, чого попрошу у цьому святому для всіх християн місці. А опинившись всередині – забула про всі бажання і тільки пульсуюча думка, навіть не молитва, пронизувала все тіло – Господи прости, Господи прости, Господи…..І я заплакала… Він ТУТ не помер. Він тут ВОСКРЕС! Він вчинив це для всіх – у минулому, теперішньому і майбутньому. І Олена Кульчицька на  Христове Воскресіння малює не традиційну ікону. Вона зображує  Його порожній гріб. І Ангела «в одежі, як сніг,білій». І  сторожу, що досі охороняє гріб, але «затремтіла й стала, наче змертвіла». І жінок, які чомусь «шукають живого поміж мертвими». Нема його тут.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!

2. Олена Кульчицька. Явлення Христа Марії Магдалині.

Уважні читачі Євангелій побачать жінок на кожній стадії Ісусового служіння. І саме жінки, (якщо не врахувати єдиного учня Іоана), залишаються поряд з Ним у часі  смерті. Саме жінки першими дізнаються про його воскресіння і мають звістити добру новину іншим.  Дивно, адже в тому часі жінок вважали ненадійними свідками…

Усі три синоптичні Євангелія приписують віднайдення порожнього гробу жінкам. Однак Євангеліє від Іоана розповідає іншу історію. І саме її малює Олена Кульчицька. Марія Магдалина, яку часто вважали блудницею, (хоча жодного факту в Новому Завіті про це немає), – стане найпершим свідком Воскресіння.

Вона стоїть перед гробницею і плаче: «Узяли мого Господа, і не відаю, де покладено Його». Обернувшись на чоловічий голос, і , думаючи, що це садівник, просить його віддати тіло Учителя. Але це і був її Учитель. Воскреслий. Як вона могла його не впізнати? Можливо, цьому завадили сльози, а , можливо, вона навіть не могла припустити, що мертвий може ожити. А далі йде один з найніжніших уривків у всьому Євангелії: «Маріє» – мовить до неї Ісус. Жінки завжди все краще сприймали на слух). Вона почула, як знайомий голос промовляє її ім’я. Вона знає цей голос. Голос, що оздоровив її, вигнавши усіх її демонів. Голос, що запросив її до кола своїх учнів. Голос, який відповідав на її запитання. Голос, який завжди промовляв з любов’ю.

Вчимось розпізнавати Голос Божий у своєму житті. Як Марія Магдалина).

3. Олена Кульчицька. Невір’я Томи.

 «Якщо не побачу на Його руках знаків від цвяхів, і не вкладу руки моєї в бік Його, – не повірю».

Ці слова принесли апостолу прізвисько  Тома Невіруючий.  Прикро. Він не відрікся від Ісуса, як Петро. І не зрадив, Як Іуда. Можливо,  його слова є свідченням допитливості і небажання бути обманутим. А можливо і свідченням людської недовірливості. Я пробую заступитися за Тому, бо й сама така. Але Ісус ласкавий до всіх. Він кличе на ім’я. Він показує. Пояснює. Вітає, прощає і любить. Бог розуміє наскільки різною може бути віра кожного з нас.

4. Олена Кульчицька. Явлення апостолам

Жінки, дізнавшись про воскресіння не подумали про галюцинації, а повірили без всякого сумніву. Чомусь впевнена, що так вірять і так люблять тільки жінки. А що апостоли?  Вони сиділи і переживали  горе і страх. Вони втратили орієнтири, розвіялися їхні надії.  Жінка любить серцем, а чоловік –розумом.

Але прийшов Ісус. Крізь зачинені двері. Для Нього немає ні замків, ні стін, бо  Він завжди з нами.

І сказав: «Мир Вам».

 Це не просто вітання. Це як нагадування про те, що серед випробувань ми можемо знайти і зберігати мир. Не завдяки зусиллям над самими собою, які часто не дають результату. А погоджуючись прийняти той мир, який Він приносить.

МИР ВАМ!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!

Страсті Христові. Олена Кульчицька. Частина 1. Читати тут https://tolviv.in.ua/strasti-khrystovi-olena-kul-chyts-ka-chastyna-1/

Залишити відповідь