Місце, яке бентежить душу. Берестечко.

489

Битва під Берестечком. Найзапекліша та наймасовіша битва в історії козаччини. Україна тоді програла, але чи була ця поразка ганебною і чи змогла нею скористатись Річ Посполита? Чому ці мальовничі поля досі насичені аурою незламності та непокори. Яким чином програвші, довели свою здатність до боротьби?

Не розкажуть нам про це змовклі гармати, але земля і досі зберігає сліди минулих подій. Чи знаєте Ви, що це єдине поле битви козацької війни, досліджене археологами. Чи знаєте Ви, що болотистий ґрунт зберіг для нас її артефакти – 5,5 тисяч речей- від зброї до пороху, від шкіряних чобіт, які досі зберігають запах дьогтю, до перстеника у потаємній кишеньці козацького гаманця?

Я покажу вам воскову свічку , яку знайшли у торфовищах. Їй приблизно 370 років, а вона і досі «діюча». Я б дуже хотіла її запалити, хоча , звісно, робити цього не буду. Вона – музейний експонат. Але ми запалимо іншу – в храмі, де молився перед битвою Хмельницький. Запалимо за тих, хто віддав своє життя за нас з Вами. Запалимо і за тих, хто сьогодні захищає нашу свободу. Запалимо за мир в нашій країні.

Це місце національної сили, де має побувати кожен українець. І краще один раз побачити і відчути, ніж 100 разів прочитати. Хто зі мною до Берестечка?

Залишити відповідь