«За коханням до Самбора»

49

Самбір – привітне містечко, яке особливо приваблює туристів мощами Святого Валентина. Реліквія знаходиться у маленькій скляній труні самбірської церкви Різдва Пресвятої Богородиці.  Тож, запрошую вас в подорож «за коханням» до цього провінційного куточка Львівщини. Дорогою послухаємо про любовні історії видатних українців. Дізнаємося, що шукали у своїх половинках Хмельницький і Мазепа, Шевченко і Франко, Леся Українка і Ольга Кобилянська….

Але будемо говорити не тільки про ванільні почуття. Віруючих людей Самбір приваблює також чудотворною іконою Самбірської Божої Матері, яка зцілює від різних хворіб. Тож їдемо і за здоров’ям)).

 У Самбора красива архітектура,  цікава історія. Чи знаєте ви чому на гербі цього містечка зображено оленя і яке відношення до цього має італійка Бона Сфорца? Хто був старостою міста і як це вплинуло на військовий похід поляків на Москву? Яке відношення до Самбора має засновник українського модерного театру  Лесь Курбас ?

На зворотній дорозі обов’язково завітаємо до Кульчиць-Шляхотських. А там не тільки музей уродженця цього села Петра Конашевича-Сагайдачного, там нас ще й почастують кавою за рецептом Юрія Кульчицького – творця першої у Відні публічної кав’ярні

Залишити відповідь